ZatvoriĹĄ

Aktualizujte si váš prehliadač

S ľútosťou vám oznamujeme, že vaša verzia prehliadača je zastaraná, alebo nebola testovaná. Aktualizujte si ju na najnovšiu, aby sa vám web stránka zobrazovala správne. Ďakujeme.

Výzva

Pridaný pred 1 mesiacom | 29. Október 2020 | Prečítaný 32-krát

Milí bratia a milé sestry, touto cestou vás chceme povzbudiť k účasti na plošnom testovaní na COVID-19, ktoré sa bude konať počas nasledujúcich dvoch víkendov. V posledných dňoch počúvame o ňom množstvo protichodných názorov, ktoré rozdeľujú spoločnosť. Nestaviame sa do úlohy virológov a ani odborníkov na túto problematiku, ale pozeráme sa naň z pohľadu evanjelia, ktoré nás vedie k zodpovednosti a láske k blížnym. Môžeme mať na testovanie rôzny názor, ale ak svojou účasťou na ňom aspoň trochu pomôžeme k spomaleniu šírenia vírusu v našej krajine a tým aj k záchrane ľudských životov, je dobré, ak sa ho zúčastníme. Nič za to nedáme, iba trochu svojho času a chvíľkového pohodlia.

 

„Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli aj činili nad svoju dobrú vôľu. Všetko čiňte bez reptania a bez pochybovania...Filipským 2, 13-14