ZatvoriĹĄ

Aktualizujte si váš prehliadač

S ľútosťou vám oznamujeme, že vaša verzia prehliadača je zastaraná, alebo nebola testovaná. Aktualizujte si ju na najnovšiu, aby sa vám web stránka zobrazovala správne. Ďakujeme.

Koncert k 500. výročiu Reformácie 16. októbra o 19.30 v Novom kostole

Pridaný pred 12 mesiacmi | 26. September 2017 | Prečítaný 81-krát

Medzinárodný orchester Sinfonietta dell'Arte, pod vedením dirigenta Konstantína Ilievského a spevácky zbor Bratislava Vocal Consort, pod vedením zbormajsterky Ivety Weis Viskupovej, Vám na ňom odohrajú dve prekrásne sakrálne diela a to: Dixit Dominus od Georga Friedricha Händla a Gloriu od Antonia Vivaldiho. Ako sólisti sa predstavia Katarína Kurucová, Hilda Gulyás, Laura Uhorskaiová, Matej Benda, Dušan Kuchár a Tomáš Šelc.

Latinské zhudobnenie žalmu 110 (Vulgata ) – „Dixit Dominus“ od Georga Friedricha Händla a „Gloria“ pre sóla, zbor, trúbku, hoboj, sláčiky a continuo od Antonia Vivaldiho.

Šesť vynikajúcich sólistov, ako aj pre neskorý benátsky barok typické sprievodné nástroje, čembalo a teorba (anticka lutna), dotvárajú majestátny vokálno-ištrumentálny zvuk a vytvárajú výnimočný a nezabudnuteľný zvukový zážitok.

"Gloria" (RV 589) je najznámejšie sakrálne Vivaldiho dielo a patrí k najčastejšie uvedeným vokálnym barokovým dielam.
Spôsob obsadenia sólistov naznačuje, že dielo vzniklo medzi rokmi 1713 a 1717, počas jeho pôsobenia v Ospedale della Pieta, jedným z vtedajších sirotincov, v ktorom mladé dievčatá dostávali intenzívne hudobné vzdelanie.

Dĺžka podujatia: cca 90 min.
Zľavnené vstupné: Pre mládež od 16 rokov, študentov bez vekového obmedzenia.
Zadarmo: Deti do 16 rokov v sprievode dospelej osoby a zdravotne postihnuté osoby.
Lístky sa dajú zakúpiť cez https://www.ticketportal.sk/Event/KONCERT_K_500_VYROCIU_REFORMACIE